Uyarılmış erkeklerde testis ağrısının türleri ve nedenleri

Yumurtalar uzun bir heyecandan sonra ağrıyorsa, bunun nedeni hem sıradan bir kan hücumu hem de vücutta patolojik süreçlerin gelişmesi olabilir. Bazı durumlarda semptom oldukça kolay bir şekilde ortadan kalkar, ancak bazen skrotumdaki ağrı, tam bir hareketten sonra da dahil olmak üzere uzun süre rahatsız olmaya devam eder. Ve sadece bir ürolog, yumurtaların uyarıldıktan sonra neden acıdığını söyleyebilir.

Testisler heyecanlandığında neden acıyor?

ajite edildiğinde testis ağrısının nedenleri

Erkeklerde ereksiyon süreci, sadece cinsel organlara kan akışı ile ilişkili değildir, aynı zamanda beyin ve sinir sistemi de işin içinde yer alır. Normal ilişki sırasında, meni testislerden salındığında, uyarılma ejakülasyonla sona erer. Dahası, kan hızla kavernöz cisimleri terk eder, heyecan geçer.

Testisler faaliyetlerini sürekli olarak sürdürürler: Az miktarda testosteron olan erkek üreme hücreleri üretirler. Bu nedenle düzensiz temaslarda testisler belirli miktarda sperm biriktirir, eşleştirilmiş organın duvarlarındaki basınç artar ve erkek ağrı hisseder.

Küçük yaşta semptomları gidermek zor değildir, vücut emisyonlar yoluyla aşırı basıncı atar - geceleri genital sistemden spontane olarak sperm boşalması. Eylemlerin normalleşmesi emisyonların durmasına neden olur, ancak bazen testislerin kendi kendini temizlemesi gerçekleşmez. Bu, bir erkeğin yumurtalarının uyarıldıktan sonra zarar görmesine, kasıkta, skrotumda semptomların ortaya çıkmasına neden olur.

Cinsel salıverilmeme ana nedenlerden biridir. Fenomenin mekanizması oldukça basittir: heyecan, kavernöz cisimlerin kanla doldurulmasına yol açar, hiçbir eylem yoktur - kan, vücudu çok yavaş terk ederken, patlama, spermin vas deferens boyunca hızlı hareketine katkıda bulunur. Süreçlerin özeti, erkeklerin uyarıldıktan sonra neden yumurta ağrısına sahip olduklarını açıklar.

İpucu!Kural olarak, testislerin semen kanallardan çıkarılmasından 3-4 saat sonra durur. Bu, uzmanların müdahalesini gerektirmez, adam kendisiyle baş eder. Bununla birlikte, semptomatoloji patolojik ise, heyecanlandığında yumurtaların neden ve neden acıdığını size söyleyecek bir uzmana başvurmalısınız.

Ağrı hissi türleri

yumurtalar heyecanlandığında neden acıyor

Bir erkeğin yumurtaları nasıl acıtır, heyecandan veya patolojiden kaynaklanır, ancak işaretler olayın doğası hakkında çok şey söyler:

 1. Uzun süreli yoksunluk - bir testiste lokalize olan ağrıları çekme, fizyolojik boşalma eyleminden sonra geçer.
 2. Travma, özellikle dokunulduğunda şiddetli lokal akut ağrıya neden olur.
 3. Bulaşıcı neden - ağrıya ek olarak, yanma hissi, testislerde ve skrotumda şişme mümkündür.
 4. Damarlarda sorun varsa ağrıya ek olarak bazen sağ veya sol testiste dokularda da bir miktar uyuşma olabilir. Kan kaynağının olmaması doku nekrozuna neden olabilir.
 5. Sistemik hastalıklar "geri tepme" ile birlikte ağrı ile karakterizedir. Onkoloji, prostatit, üretra patolojileri, kalın bağırsakta sakruma, anal bölgeye, uyluğun iç tarafına yayılan donuk ağrı semptomları vardır.

Önemli!Ağrı kasıklara, mideye yayılıyorsa, bu hem normal aşırı uyarılmanın hem de patolojik bir sürecin işareti olabilir. Bu durumda erkeğin tedaviye olabildiğince erken başlaması için ek işaretlere dikkat etmesi gerekir.

Ağrının patolojik nedenleri

Düzenli seks yapan erkekler, testisler uyarıldıktan sonra acıdığında nadiren semptom yaşarlar. Bununla birlikte, bir işaret varsa, aşağıdaki patolojiler görünebilir:

 • Üreme sisteminde eğitim (kötü huylu, iyi huylu);
 • Vas deferens enfeksiyonu (bakteriyel, bakteriyel olmayan);
 • Varikosel;
 • Spermatik kordun burulması;
 • Skrotal yaralanmalar.

Yumurtaların aşırı uyarılma nedeniyle neden acı çektiğine bakalım:

  Lob pleksus (varikosel) bölgesindeki
 1. varisli damarlarkanın durmasına neden olur. Sonuç - gerekli miktarda besin pelvik dokulara girmez, biriken sperm hücreleri yavaş yavaş ölür.
 2. testis ağrısının patolojik nedenleri
 3. Spermatik kordun burulması, patolojik olmayan başka bir nedendir. Burulma ayrıca besin tedarikini geciktirerek testisin ağrımasına neden olur. Bu durumda acil yardım sağlanmalıdır, aksi takdirde yumurta körelebilir.
 4. Kasık travması.Ciddi morarma doku iltihabına, kan ve sıvı birikmesine yol açar. Bir hematom, dokunulduğunda rahatsız edici ve acı verici hislere neden olur ve bir yumurtaya dokunulup dokunulmadığını belirlemek için hemen bir uzmana danışmalısınız.
 5. Uzun vadeli aşırı uyarılmaçok ciddi sorunları beraberinde getirir. Hipofiz bezine giden bir beyin sinyali, testosteronu büyük bir hacimde kan dolaşımına zorlar, korpus kavernozum dolar ve bir ereksiyon ortaya çıkar. Normal bir hareketin olmaması, partnerin isteksizliği uyarılma sürecini uzatır ve damarlar kalınlaşır. Kan damarlarının duvarları kaslara ve sinir uçlarına baskı uygular, adam fiziksel olarak yaralanır. Durum ancak meninin dışarı atılmasıyla hafifletilebilir.
 6. Yoksunluk, testis ağrısının başka bir nedenidir. Cinsel olarak olgun erkek organları sürekli olarak sperm üretir, birikmeleri nekroza, spermatozoanın ayrışmasına neden olur. Gerginlik azalabilir, ancak testislerin yüksek işlevselliği fazla spermin hızlı bir şekilde erimesine izin vermez. Yumurtalar yoksunluktan zarar gördüğü için organların kabuğu genişler.

Yumurtaların erkeklerde heyecanlandığında niçin acıdığını anladıktan sonra, bazı hastalarda testosteron düzeylerindeki artışın ek nedenlerin olmadığı bir sürece yol açtığı unutulmamalıdır. Semptomları hafifletmek için düzenli bir cinsel yaşam kurmalısınız.

Belirtiler devam ederse, doktor muayene ve tedavi önerir. Prostat ve testislerin durumu değerlendirilir. Palpasyon sıklıkla semptomun şiddetlenmesine neden olur ve anamnez ve enstrümantal çalışmaların toplanmasıyla birlikte tanı daha doğru olacaktır.

Önemli!Bir erkeğin yumurtaları aşırı uyarılma nedeniyle zarar görürse ve semptomlar bir hareketle giderilemezse, kendi kendine ilaç tedavisine kesinlikle izin verilmez. Yalnızca deneyimli bir uzman doğru bir teşhis koyacak ve bir tedavi yöntemi önerecektir. Burulma durumunda gecikme ve alternatif yöntemler bezin ölümüne yol açacaktır.

Ağrı hissini ortadan kaldırmanın yolları

Elbette, çilecilikler için pek çok yöntem vardır, bekârlık yeminleri için egzersizler vardır, vs. Fakat normal bir erkek için cinsel bir hayat kurmak, her teması boşalma ile bitirmek yeterlidir ve ağrı geçecektir. Sendromun geçme süresi 4-6 saattir. Bir patoloji tespit edilirse, sorun sadece doktorların yardımıyla ortadan kaldırılır.

İpucu!Testisler sık ​​sık ağrıyorsa, ancak normal boşalma yoksa, pelvik organlardaki gerginliği azaltmak ve kan akışını normalleştirmek için basit bir egzersiz yardımcı olacaktır: çömelme, koşma, hızlı yürüme, yüzme - tüm bunlar kan akışını iyileştirmeye ve ağrıyı gidermeye yardımcı olacaktır.