40 yaşından sonra erkeklerde artan potens

40 yıl sonra erkeklerde artan etki

Pek çok erkekte 40 yaşında potensli sorunlar bulunur, ancak çoğu durumda düzeltilmesi kolaydır. Bu problemle hızlı bir şekilde başa çıkmak için bir ürolog-androloga danışmanız gerekir. Yanlış seçim yapıp sorunu daha da kötüleştirebileceğiniz için, gücü artırmak için kendi başınıza hap almak en iyi çıkış yolu değildir. Web sitemizdeki bu makaleden, potansiyel sorunlarınız varsa ne yapacağınızı öğreneceksiniz.

40 yaşında bir erkeğin gücü ne olmalıdır

Bu yaşta, sağlıklı bir erkek tam cinselliğini koruyabilir. Ancak tüm erkekler sağlıklı bir yaşam tarzı yönetir. Bu nedenle, 40 yaşına gelindiğinde bazıları normal cinselliğini korur ve hatta genç partnerleriyle gençliklerini hatırlamaya çalışır. Diğer kısım, ortaya çıkan hastalıklar ve sağlıksız yaşam tarzı nedeniyle azalmış bir cinsel aktiviteye sahiptir.

Her erkek için norm kavramı bireyseldir, ancak ortalama olarak 40 yaşındaki sağlıklı bir erkek, haftada 2-3 cinsel ilişkiye ihtiyaç duyar. Son araştırmalar, potens bozukluklarının% 80'den fazlasının çeşitli hastalıklarla ilişkili olduğunu bulmuştur. Birçoğu gizlidir, ancak cinsel hayata yansır. Giderek artan bir şekilde, bu tür hastalıklar bir seksolog veya ürolog-androlog tarafından zayıf bir güç için muayene sırasında tespit edilir.

40 yaşında, fizyolojik yaşlanma süreçleri daha yeni ortaya çıkmaya başlıyor ve sağlıklı bir insan pratikte onları hissetmiyor, hatta cinselliğe olan ilgisi artabilir. Kandaki erkek cinsiyet hormonu testosteron içeriği biraz azalır, bu nedenle erkek “yarım turdan başlamaz”, zamana ve daha önemli uyarılmaya ihtiyacı vardır.

Sabah ve gece spontane ereksiyonlar çok daha seyrek meydana gelir, ereksiyon daha yavaş gelişir, ancak oldukça dolu ve cinsel ilişki için yeterlidir. Deneyim, küçük fizyolojik değişiklikleri telafi eder ve düzeltir ve partnerle olan ilişkiyi hiçbir şekilde etkilemez.

40 yıl sonra gücün bozulmasının nedenleri

40 yaşında potens ile ilgili tüm problemler psikojenik nedenlerden veya organik hastalıklardan kaynaklanır. Aynı zamanda, psikojenik faktörlerin (sık veya uzun süreli stres, nevroz, depresyon) payı% 20'den fazlasını oluşturmazken, açık veya gizli organik hastalıklar, vakaların geri kalan% 80'inde zayıf etkinin nedenidir. Bir erkeğin anlayışlı bir ortağı yoksa, organik nedenler psikojenik nedenlerle birleştirilir ve onları önemli ölçüde kötüleştirir.

İktidarsızlığın ana "suçluları", kardiyovasküler sistemin durumunun ihlali ile ilişkili hastalıklardır.

Bu, ateroskleroz ve anjina pektoris atakları ve alt ekstremite arterlerinin aterosklerozu, arteriyel hipertansiyon (sürekli olarak yüksek tansiyon - BP) ile ilişkili iskemik kalp hastalığıdır. Kan dolaşımının ihlali, cinsel uyarılma ile kanın küçük pelvis arterlerine ve penisin arterlerine hızlı bir şekilde akamayacağı gerçeğine yol açar, bu nedenle sonuç olarak ereksiyon gelişimi ile ilgili sorunlar ortaya çıkar. Onu geri yüklemek için normal bir dolaşım sistemi sağlamanız gerekir.

güçle ilgili sorunlara ne sebep olur

Daha seyrek olmamakla birlikte, tip 2 diabetes mellitusta (insüline bağımlı olmayan) potens sorunları ortaya çıkar. Bu hastalıkla, küçük arterlerin duvarlarında bir değişiklik var, açıklıklarının ve innervasyonlarının ihlali, bu da erektil disfonksiyona yol açıyor. Ayrıca diabetes mellitusta, erkeklerde testosteron salgılanmasındaki azalmaya bağlı olarak cinsel dürtü (libido) sıklıkla azalır.

Son yıllarda yapılan araştırmalar, zayıf bir potens görünümünün, kardiyovasküler hastalıkların tedavisinde kullanılan bazı ilaçlardan da kaynaklandığını göstermiştir. Potans üzerinde olumsuz bir etki, esas olarak ilaçlar tarafından kan basıncını düşürmek için uygulanır. Bu yan etkilere sahip olmayan diğer ilaçlarla kolayca değiştirilebilirler. Bu nedenle, anjiyotensin II reseptör antagonistleri (losartan) grubundan ilaçlar erektil disfonksiyona neden olmaz ve hatta onu destekler. Antidepresanlar ve sakinleştiriciler (anti-anksiyete ilaçları) almak da gücü olumsuz yönde etkiler.

40 yaşına gelindiğinde, bazı erkekler uzun süredir sigara ve alkol bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklara sahiptir. Bu alışkanlıkların her ikisi de damarlara (kalıcı daralmaya neden olur) ve nörohormonal sisteme çarparak testosteron sekresyonunun azalmasına katkıda bulunur.

40'lı yaşlarındaki tüm erkekler sağlıklı bir yaşam tarzı sunmaz ve sağlıklı yiyecekler seçerek doğru beslenmez. Yüksek kalorili yiyecekler, sağlıksız yiyecekler ve sistematik bira tüketimi ile birlikte hareketsiz bir yaşam tarzı, obeziteye, kardiyovasküler hastalıklarla ilgili sorunların şiddetlenmesine ve etki gücüne yol açar.

40 yaşına gelindiğinde birçok erkek, her zaman tam olarak iyileşmeyen, yıllarca asemptomatik kalan ve cinsel organların durumunu etkileyen geçmiş genital enfeksiyonlara sahiptir. Hareketsiz (ofis) bir yaşam tarzı, bu tür hareketsiz bir enfeksiyonla birlikte, genellikle prostat bezinin kronik iltihabının (prostatit), idrar bozukluklarının ve iktidarsızlığın nedenidir.

40 yaşında iktidarsızlığın ana belirtileri nelerdir

Tüm işaretler şu şekilde ayrılır:

 • Cinsel bozukluk (libido), testosteron eksikliğinin bir işaretidir. Normalde, 40 yaşındaki bir erkeğin buna sahip olmaması gerekir, ancak bunun nedeni belki de kalıtsal özellikler veya hastalıklardır. Bir erkek kadınlara kayıtsız kalır. Bu durumda, bir doktora danışmanız, nedenini bulmanız ve tedavi edilmeniz gerekir (her şey kurtarılabilir).
 • Erektil disfonksiyon (erektil disfonksiyon), aşağıdaki ilk semptomlarda kendini gösterir: penis hantal ve yeterince sert değildir; penisin eksik yükselme açısı; cinsel ilişki öncekinden daha kısa sürüyor; yumuşatmak her zaman mümkün değildir; erken boşalma görülür; kendiliğinden ereksiyonların sayısı azalır; zayıf güç, cinsel yaşamdan memnuniyetsizliğe yol açar; adamın tıbbi bakıma ihtiyacı var.
 • Aynı anda bir erkekte libido ve ereksiyon ihlali.Çoğu zaman, bu tür bozukluklar diabetes mellitus, obezite ve uzun süreli alkol kullanımı ile gelişir. Tam iktidarsızlık belirtileri ortaya çıkıyor. Ancak bu durumda, adama yardım edilebilir, sadece bir doktora görünmeniz gerekir.

40 yaşında güç bozukluklarının dereceleri

etki derecesi ihlali

Potans bozuklukları her yaşta ortaya çıkar. 40 yaşında, gençlerde olduğundan biraz daha fazla var. Önem derecesine göre şunlara ayrılırlar:

 • akciğerler- ilk belirtiler önemsizdir, çoğu erkek onları fark etmez, başarısızlıklar nadirdir;
 • orta şiddette- ihlaller zaten farkedilir ve endişe yaratır; zayıf güç ve sık başarısızlıklar psikolojik sorunlara neden olur; ancak bu aşamada erkeklerin dörtte birinden fazlası kendilerini hasta görmeden tıbbi yardım istemez;
 • ağır- başarısızlıklar birbirini takip eder ve tamamen iktidarsızlığa yol açar; Bu tür adamlara doktora gidip tüm tavsiyelerine uyurlarsa yardım edebilirsiniz.

40 yaşından sonra bir erkekte etki nasıl artırılır

40 yaşından sonra erkeklerde potens artırımı bir doktor gözetiminde yapılmalıdır. Cinsel hayatının ihlal edildiğine dair şikayetler dışında herhangi bir şikayette bulunmasa bile erkeğin eksiksiz bir muayenesi ile başlar. Gerekirse, bir seksolog veya ürolog onu başka bir profildeki doktorlara (terapist, kardiyolog, endokrinolog) danışma ve tedavi için gönderir. Aynı zamanda, güç bozukluklarının düzeltilmesi de gerçekleştirilir.

Tanımlanan bozukluklara ve eşlik eden hastalıklara bağlı olarak, ilaçlar reçete edilir, ek yöntemler - fizyoterapi, masaj, terapötik jimnastik vb. Son yıllarda, psikoterapi ile birlikte refleksoterapi yaygınlaşmıştır.

40 yıl sonra gücün ihlal edilmesi durumunda hangi ilaçlar reçete edilir

40 yaşından sonra erkeklerde potens nasıl artırılır, bir seksolog veya ürolog-androlog size söyleyecektir. Tıp, gücü geri kazanmak için yeterli bir cephaneliğe sahiptir. Ancak doğru ilacı yalnızca bir doktor seçebilir. 40 yaşından sonra erkeklerde gücü artıran ilaçlar:

 • Testosteron ve artan libido içeren ilaçlar - testosteron salgılanmasındaki düşüşün arka planına karşı libido bozuklukları için reçete edilir. Bu, cinsel dürtüde bir artışa yol açar.
 • Fosfodiesteraz tip 5 enziminin (PDE-5) inhibitörleri grubundan ilaçlar. Erektil disfonksiyon için en etkili tedaviler olarak kabul edildi. Eylemlerinin mekanizması, genital organların küçük arterlerinin anında genişlemesini ve bir ereksiyonun gelişmesiyle penise kan akışını sağlayan karmaşık biyokimyasal süreçlerde yer alan biyolojik olarak aktif maddelerin oluşumunu önleyen bir enzimin etkisinin bastırılmasıyla ilişkilidir. Ancak bu gruptaki tüm uyuşturucular yalnızca mevcut cinsel uyarılma ile etki eder. Libido yokluğunda etkisizdirler.
 • Erkeklerde potens bozukluklarının tedavisi için kullanılan diğer ilaç grupları: alfa blokerler; vazodilasyon için gerekli olan nitrik oksit oluşumunu arttırmak; gevşetici arter duvarları prostaglandin E'nin sentetik analogları; dolaşım sisteminin işleyişini iyileştirmeye yardımcı olmak; bitkisel ilaçlar, homeopatik ilaçlar, gücü artıran gıda takviyeleri (diyet takviyeleri).

Güç bozuklukları için ek tedaviler

Karmaşık tedavi, ek, ilaçsız yöntemler içerebilir:

 • fizyoterapi - bireysel teknik seçimi hastanın durumuna bağlıdır;
 • masajı - genel ve segmental masaj, kan dolaşımını, metabolizmayı mükemmel şekilde geri yükler, enerji ile dolar;
 • fizyoterapi egzersizleri (LFK) - özel kompleksler cinsel işlevin yenilenmesine yardımcı olur ve uygun sporlar sağlığı ve cinselliği güçlendirir;
 • refleksoloji - insan vücudundaki refleks noktaları üzerindeki etki, cinsel işlev de dahil olmak üzere genel olarak sağlığı iyileştirebilir;
 • psikoterapi - yatakta sık sık yaşanan başarısızlıklar potensli sorunları şiddetlendirir; Bir psikoterapi kursundan sonra, bir adam her durumla başa çıkabileceğine dair güven kazanır.

40 yaşından sonra doktor olmadan etki nasıl artırılır

Tek seferlik küçük başarısızlıklar durumunda veya bir adam sadece yeteneklerini artırmak istiyorsa, halk ilaçları, bitkisel ilaçlar, diyet takviyeleri (diyet takviyeleri) kullanabilirsiniz.

Ancak, çoğu durumda güç bozukluklarının nedeninin bazı genel hastalıklar olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bir doktora danışmak daha iyidir.

Halk ilaçları

Tabii ki, bitkisel kaynaşmalar ve tentürler bu tür modern ilaçlardan uzaktır, ancak hafif rahatsızlıkları durumunda gücü korumak için kullanılabilirler. Kırk yaşına geldiğinde, güç ihlaliyle, bir adam birçok halk ilacı kullanabilir. Ancak aynı zamanda, nasıl çalıştıklarını ve herhangi bir özel çözümün sorunlarınıza yardımcı olup olmayacağını bilmek önemlidir.

EN İYİ 3 halk ilaçları

 1. Aloe ağacının taze yaprakları.Uzun zamandır iktidarsızlığa karşı uyarıcı, onarıcı bir çare olarak kullanılmaktadır. Bugün bu bitkinin, erkek vücudunun cinsel işlevi sürdürmesi için gerekli olan çinkoyu biriktirebildiği tespit edilmiştir. Bir aloe yaprağını yırtın, yıkayın, karanlık bir yerde bir gün tutun ve ardından yemeklerden yarım saat önce her gün 3 cm yaprak alın. Tedavi süresi bir aydır. Libidoyu geri yükler, ereksiyonu korur. Aloe, iltihaplanmayı ve iyi huylu tümörlerin büyümesini baskıladığı için özellikle prostatla ilgili problemlerde faydalıdır.
 2. Şarapta haşlanmış ısırgan otu tohumları.100 gr taze veya kurutulmuş ısırgan tohumu alın, 500 ml kuru şarap dökün, 3-5 dakika kısık ateşte tutun, sonra bir kenara koyun, soğutun, süzün ve gece 50 ml alın. Kurs - kaynatma bitene kadar. Yatıştırıcı ve onarıcı çare.
 3. Soğan kabuğunun infüzyonu.Yatmadan önce, bir yemek kaşığı doğranmış soğan kabuğunu bir termos içinde 250 ml kaynar su demleyin, bir gece bekletin; Ertesi gün 4-6 hafta yemeklerden yarım saat önce günde üç defa 80 ml alın. Küçük pelviste kan dolaşımını iyileştirir, iltihap önleyici ve antibakteriyel etkilere sahiptir.

Gücü güçlendirmek ve sürdürmek için egzersizler

Erkeklerin cinsel işlevini eski haline getirmek ve geliştirmek için çeşitli egzersiz terapisi kompleksleri geliştirilmiştir. En popüler egzersizlerden biri A. Kegel'in pelvik tabanı güçlendirmek ve küçük pelviste kan dolaşımını iyileştirmek için yaptığı egzersizlerdir. Cinsel işlevi destekleyen pubokoksigeal kasın (PCM) güçlendirilmesine özellikle dikkat edilir. Bu kası hissetmek için, adam idrara çıkma sırasında idrar akışını engellemelidir. Kas gerginliği LMB'nin tespit edilmesine izin verecektir.

İLK 3 Temel Kegel Egzersizi

 1. Ayakta dururken, LMB'yi sıkın, gerin, bu pozisyonda 3 saniye tutun, sonra gevşetin. 10 kez yap.
 2. Sırtüstü pozisyonda, arka arkaya LMB'yi 10 hızlı kesim-gevşetme yapın, ardından kısa bir aradan sonra her şeyi tekrarlayın. 8 kez yapın.
 3. Egzersizi karnınızın üstüne yatarak tekrarlayın.
 4. Dört ayak üzerinde tekrarlayın.

40 yaşından sonra iktidarsızlığın önlenmesi

Güçte bir düşüşü önlemek veya arttırmak için haplar tek başına yeterli değildir. Bir erkek şunları yapmalıdır:

 • daha fazla hareket edin, spor yapın; birçok spor 40 yaşında mevcuttur;
 • fazla kilolardan kurtulun;
 • kötü alışkanlıkları unutun - sigara ve düzenli içme;
 • yağsız hayvansal gıdaları, sebzeleri, meyveleri, tahılları tercih ederek doğru beslenir; yağlı deniz balığı yararlıdır, haftada iki kez tüketilebilir; yağlı, kızarmış yiyecekler, tatlılar, kekler kullanımını azaltmak;
 • dinlenmeyi unutma, yeterince uyu - bu iktidarsızlığın önlenmesi için bir ön koşuldur;
 • sık veya uzun süreli stresten kurtulun;
 • tüm hastalıkları zamanında tedavi eder.

Sık sorulan sorular

40'ta gücün hızlı bir şekilde geri kazanılması için güvenli çareler var mı?

Evet, var. Bu tür birçok ilaç vardır, bir ürolog-androlog, gücü artırmak için size en uygun olanı seçmenize yardımcı olacaktır.

Alkol, 40 yaşında gücü nasıl etkiler?

Sadece sistematik alkol tüketiminin etki üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.

40 yıl sonra gücü artırmak için hangi vitaminler alınabilir?

Gücü korumak için özel vitaminler, vitamin takviyeleri vb. üretilir. Bunlar hem hastalıkların önlenmesi hem de düzeltilmesi için alınır.

40 yaşından sonra erkeklerde güç biraz azalabilir, ancak bu normaldir, çünkü yaşa bağlı değişikliklerin başlangıcıyla ilişkilidir ve bir erkeği rahatsız etmemelidir. Cinsel yaşamda tekrar eden aksaklıklar olursa bir doktora danışılmalıdır. Panik yapmamalısınız: Bütün bunlar bugün mükemmel bir şekilde tedavi ediliyor. Sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak, daha fazla hareket etmek ve doğru beslenmek de çok önemlidir.